Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajný deník Adriana Molea

24. 10. 2009

Sue Townsend

Tajný deník Adriana Molea

 

O autorce:

narozena 1946 (1945?) v Anglii

novinářka, dramatička

Tajný deník...., se dočkal mnoha vydání a dvou pokračování.

Její tvorba nese prvky feminismu, setkávají se v ní humor i kritika Britské společnosti

 

Ke knize:

Ilustrace:  Václav Kabát

 Vydala:  Mladá fronta (5032. publ.), 160 stran, vydání 1., Praha 1988

Je psána formou každodenních zápisků. Adrian do deníku zaznamenává svoje city a pocity, svou první lásku, školní útrapy, rozvod rodičů... Jako správný intelektuál a básník se snaží publikovat svoji tvorbu a myšlenky. Získává a ztrácí přátele. Snaží se uspořádat citový chaoz po rozchodu rodičů. A taktéž se musí vypořádat se ztrátou zaměstnání otce samoživitele a propadu téměř až na sociální dno.

Přes tyto témata je kniha velice zábavná, humorná a čtivá. doporučuji každému kdo se rád směje. Vzhledem ke členění je vhodná i pro méně zdatné čtenáře.

 

Úryvek:

 Sobota, 24. ledna

Dnešek byl nejstrašnější den v mém životě. Matka si bude vydělávat tím svým mizerným psaním na stroji v pojišťovně! Začíná v pondělí! Pan Lucas pracuje ve stejném podniku. Každý den jí tam bude vozit. A otec má špatnou náladu - myslí si, že blíží jeho konec. Ale ze všeho nejhorší je, že Bert Baxter není příjemný starý důchodce! Pije, kouří a má vlčáka, který se jmenuje Šavle. Když jsem stříhal ten obrovský živý plot, Šavle byl zavřený v kuchyni, ale ani na chvíli nepřestal vrčet. Jenže se stalo něco ještě horšího! Pandora začala chodit s Nigelem!!! Myslím, že se z toho šoku nikdy nevzpamatuju.

Neděle, 25.ledna (třetí po třech králích)

10.00: Ze všech starostí jsem nemocný a příliš slabý abych toho moc napsal. Nikdo si nevšiml, že jsem vůbec nesnídal.

14.00: V poledne jsem si vzal dva dětské aspiríny a trochu jsem se sebral. Možná že až budu slavný a bude objeven můj deník, lidé pochopí, jaká to jsou muka, když je človeku 13 a 3/4 a je nepochopený intelektuál.

18.00: Pandoro! Moje ztracená lásko! Teď nikdy nepohladím tvoje nedové vlasy! (Přestože můj modrý fix je ti stále k dispozici.)

20.00: Pandoro! Pandoro! Pandoro!

22.00: Proč? Proč? Proč?

Půlnoc: Snědl jsem sendvič s krabí pomazánkou a mandarínku (kvůli pleti). Je mi trochu líp. Doufám, že Nigel spadne z kola a přejede ho náklaďák. Už s ním nikdy nepromluvím. Věděl, že Pandoru miluju! Kdybych dostal k vánocům kolo místo toho zatraceného stereo budíku, nic z toho všeho by se nestalo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hi!

(Jesusstova, 24. 4. 2018 12:07)

Hi!

XEvil 4.0 breaks CAPTCHA of Google, Facebook, Yandex, VKontakte, and 8400 others!

(JuliePug, 17. 11. 2017 14:24)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!
Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.