Jdi na obsah Jdi na menu
 


-WC-

13. 9. 2009
Jak jsem učila doktora splachovat WC
 
 
Chybovat je lidské a ne každého to naučili doma.
 
Doktoři jsou prý prasata. Slyšela jsem to několikrát. Nevím jestli je to pravda, ale tenhle dozajista byl.
Bylo to na mém severském působišti, kde jsem dělala sestřičku na interně. Byl to doktor nový, ale zkušený. pracoval ve dvou nemocnicích najednou. takže přejížděl ze služby do služby a vlastně ani vlastní byt nepotřeboval, protože jeho domovem byly lékařáky.
První čeho jsme si všimly (sestřičky a sanitářky) byl typický mužský odér vycházející z jeho uniformy, zvednuté prkýnko a čpavý zápach na místech posledního odpočinku obsahu jeho močového měchýře. No, tak nesplachuje po malej, no bóže… To jsme to ještě přešly.
Čas od času se na WC někomu pohnul žaludek, když zahlídl něco, co měla zlikvidovat voda a štětka k tomuto účelu vyrobená. No budiž, tak se neohlídnul a nezkontroloval si to. I to ještě jakž takž přešly.
Ale když jsme našly výplod jeho střev v míse celý- vodou nedotčený a ne jednou… To už bylo moc. Ale jak svému nadřízenému sdělit, že je prase? Rovnou na férovku? Tak to popře, udělá ze mě vola a jsme na bodě nula. 
Nakonec jsem vytvořila dvě cedulky (na WC na chodbě a na JIP): Prosíme o dodržování čistoty na WC. Nejste tu sami. Děkujeme. Umístila jsem je o noční směně, kteroužto jsem sloužila já, sanitárka, jipová sestřička a inkriminovaný lékař. Nedělo se nic. Noc byla poklidná, dlouhá, ráno byl příjem- nic zvláštního. Těsně před koncem směny jsem byla zavolána na Jipku, konkrétně na WC: „No podívej se Pájo na to…“ No viděla jsem: Pod mým nápisem dopsáno: Vaše mouchy, švábi a pavouci. „No tak ten je teda vtipnej.“ docela dobře se totiž dalo poznat jeho písmo a ostatně my jsme to nebyly. Neodolala jsem. Ještě jsem na druhou stranu připsala: Potrefená husa se ozve, že?
Shrnutí: Lístek na JIP byl odstraněn ten samý den. Lístek na chodbě vydržel asi týden. Byl popsaný mnohými vzkazy. Výsledek - ne sice 100%, ale rapidní zlepšení ano… Kupodivu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář